TATRA METALURGIE

Společnost zastřešující slévárenskou a kovárenskou produkci. Slévárna se zaměřuje na automatické lití odlitků z šedé a tvárné litiny, ale také oceli a hliníku. Kovárna vyrábí složité výkovky z legované či nízkouhlíkaté oceli. Výrobky směřují pro zákazníky z automobilového, železničního průmyslu či zemědělské a manipulační techniky.

552 zaměstnanců

V roce 2021

2014

rok založení

Společnost TATRA METALURGIE a.s. je dceřinou společností firmy TATRA TRUCKS a.s., tradičního výrobce nákladních automobilů. TATRA METALURGIE zastřešuje největší českou slévárnu a kovárnu. Roční kapacita slévárny je až 30 tis. tun odlitků. Tyto jsou vyráběny z hliníku, šedé a tvárné litiny a ocelolitiny. Celková kapacita je pokryta sedmi automatickými formovacími linkami pro výrobu odlitků do 500 kg, u hliníkových odlitků do 100 kg. Tamní kovárna s kapacitou až 20 tis. tun odlitků ročně se specializací na zápustkové kování a je lídrem na trhu.   

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše