Stavba administrativní budovy, vstupu a parkoviště ZOO Ostrava

Původní hlavní vstup pocházející ze 70. let minulého století již neodpovídal nárokům na pohodlné odbavování velkého počtu návštěvníků, a proto byl nahrazen novým. Vznikl tak moderní komplex včetně nových inženýrských sítí, jehož součástí je kromě pokladen i prostorný zooshop se suvenýry a upomínkovými předměty s podlahovým vytápěním, toalety pro návštěvníky včetně toalet pro handicapované či koutek pro rodiče s malými dětmi. Součástí nového vstupního areálu jsou také kanceláře a zázemí pro zaměstnance zoo či prezentační sál pro konání nejrůznějších akcí pro veřejnost.

Předmětem projektu bylo i vybudování parkovací plochy pro návštěvníky Zoo Ostrava (79 parkovacích míst), vybudování parkovací plochy v areálu ZOO Ostrava (30 stání) pro návštěvníky ředitelství Zoo Ostrava a její zaměstnance. Dále je řešena výstavba retenční nádrže dešťových vod a dešťové kanalizace s odlučovačem lehkých kapalin, na kterou je napojeno také stávající parkoviště P1. Retenční nádrž je určena k zachycení přívalových dešťů a následnému využití pro potřeby chlazení v areálu zoo.

Zastavěná plocha je cca 480 m2. Budova je rozdělena na provozní část a část pro návštěvníky. Konstrukce stavby je zděná a monolitická kombinovaná s konstrukcí dřevěnou vč. obložení budovy.

Střecha budovy pro návštěvníky je dřevěná konstrukce tvaru zborcené plochy kopírující 3 křivky, a je poseta kruhovými světlíky. Na střeše administrativní části jsou umístěny solární panely vč. solárního hrocha.

Doba realizace: 11/2012 – 10/2013 
Investor: Statutární město Ostrava
Cena: 34,428 mil. Kč

Rozsah dodávky

  1. 01 Nový hlavní vstup
  2. 02 Zooshop
  3. 03 Prezentační sál
  4. 04 Parkovací plocha
  5. 05 Retenční nádrže
  6. 06 Dešťová kanalizace

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.
Spojte se s námi.

Náš kontakt

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše