Ekologizace slévárny PROMET FOUNDRY ve Vsetíně

Společnost VAMOZ-servis, a.s. se podílí na realizaci projektu ekologizace jako dodavatel technologií pro generálního dodavatele IMOS Brno a.s.  Předmětem zakázky je rekonstrukce stávající slévárny šedé a tvárné litiny pro zlepšení ekologických parametrů provozu odpovídajících současným standardům. Jde o nejrozsáhlejší projekt v historii slévárny. 

Zahrnuje rekonstrukci stavebního objektu slévárny včetně kompletní rekonstrukce střešního a obvodového pláště a zateplení, instalaci nových technologických zařízení včetně VZT, energetických rozvodů a vyvolaných stavebních úprav. Realizací zakázky dojde k výraznému snížení fugitivních emisí tuhých znečišťujících látek z provozu slévárny.

V rámci modernizace technologických zařízení je dodána nová tavící pec včetně odsávání a filtrace, nové odsávání a filtrace automatické formovací linky, nové tryskací zařízení včetně odsávání a filtrace, nová ruční formovací linka včetně odsávání a filtrace, nové zařízení na výrobu jader, žíhací pec, lakovací kabina a rekonstrukce pracovišť v čistírně odlitků a v neposlední řadě dodávka nových mostových jeřábů.

Ekologizace slévárny zajišťuje také snížení prachových emisí z provozu technologických zařízení. Prašné technologie jsou vybaveny účinným odsávacím a filtračním zařízením, které výrazně snižuje emise prachových částic do ovzduší a s rezervou plní legislativní požadavky. 

Investor: IMOS Brno, a.s.
Cena: 218 mil. Kč

Rozsah dodávky

  1. 01 Rekonstrukce stavebního objektu slévárny
  2. 02 Rekonstrukce střešního a obvodového pláště
  3. 03 Zateplení
  4. 04 Instalace nových technologických zařízení včetně VZT
  5. 05 Instalace energetických rozvodů
  6. 06 Stavební úpravy

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.
Spojte se s námi.

Náš kontakt

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše